\"Oblicza Przysuchy\" to ekspozycja ukazująca różnorodne wizerunki zmieniającego się na przestrzeni kilkudziesięciu lat miasta. Fotografie pokazują miejską architekturę i mieszkańców Przysuchy w codziennym życiu i podczas ważnych uroczystości kościelnych, państwowych, prywatnych.
Najstarsze obrazy fotograficzne prezentują wizerunki kościoła, uroczystości kościelne, rocznicowo - patriotyczne, Pierwszą Komunię Św. z okresu probostwa ks. Jana Dumanii, ks. Bolesława Fochtmana. Rangę świąt i uroczystości podnosi obecność przedstawicieli miejscowego dworu: hr. Zofii z Tyszkiewiczów Dembińskiej czy hr. Marii z Gołuchowskich Dembińskiej. (...)
Wojenne oblicza ulic Krakowskiej, Warszawskiej, żydowskiego nosiwodę poruszającego się po terenie getta zarejestrował nieznany żołnierz Wehrmachtu. To bardzo cenne i unikalne dokumenty historii. Dołączyły do nich na wystawie kadry ukazujące pozostałości wojny porzucone działa przeciwlotnicze, wraki czołgów, niemieckie hełmy, w których chętnie pozowali do zdjęć młodzi ludzie.
Wiele zdjęć pochodzi z pracowni fotograficznej Wiesława Michockiego, jego zdjęcia z okresu PRL mają ironizujący kontekst. Przedstawia rozkopaną infrastrukturę i budowlane prowizorki z kaczkami pływającymi w centrum miasta, socjalistyczne hasła: Odra i Nysa granicą pokoju, otwarcie zalewu w Toporni i wszechobecny transparent:\" Przesyłamy bratnie pozdrowienia kosmicznej parze Wostok 516\", zaangażowanie mieszkańców podczas pochodów pierwszomajowych czy Dni Kolbergowskich.