Wystawa czasowa w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Oddział Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu
Ekspozycja przybliża postać i przedstawia twórczość zapomnianego artysty, Stefana Domaradzkiego (ur. w 1897 r. w Nowgorodzie, w Rosji - zm. 1983 w Nanoly, we Francji), malarza cenionego w dwudziestoleciu międzywojennym, wystawiającego w Polsce i za granicą, który jednak w latach 40. zniknął ze sceny polskiego życia artystycznego. Po II wojnie światowej osiadł we Francji.
Stefan Domaradzki edukację artystyczną rozpoczął w Rosji (był uczniem Stanisława Żukowskiego), kontynuował studia w Paryżu i Warszawie. W okresie międzywojennym swoje prace wielokrotnie wystawiał w Warszawie i Łodzi oraz w Cannes (1914), Moskwie (1920), Nowym Jorku (1939).
Uprawiał malarstwo pejzażowe. Był artystą, dla którego każde miejsce jest warte malarskiego dialogu. Obrazy natury, przyrody, odwiedzanych miejsc, z którymi był emocjonalnie związany, przesycone są uczuciem i nastrojem ulotnej chwili. Malowane w sposób lekki, z pełną swobodą pociągnięć pędzla, są zapisem wrażeń artysty.
Zgromadzona i udostępniona przez Dom Aukcyjny Ostoya kolekcja pejzaży Stefana Domaradzkiego liczy 149 prac malowanych olejem na kartonie.
Dotychczas wystawa prezentowana była w galeriach Domu Aukcyjnego w Warszawie i Krakowie. Ekspozycji towarzyszy katalog prezentujący zgromadzone prace artysty.
Wystawa będzie czynna w Muzeum w Przysusze do 22 lipca 2007 roku
http://www.aukcjeostoya.pl/