Przed południem zebrani przed Urzędem Miejskim przedstawiciele władz i wojska w asyście kompanii honorowej, orkiestry oraz pocztów sztandarowych stowarzyszeń kombatanckich i organizacji społecznych, harcerzy przemaszerowali deptakiem pod Kościół Garnizonowy. Po złożeniu meldunku dowódcy garnizonu radomskiego wciągnięto na maszt flagę państwową i odegrano hymn państwowy. Następnie odprawiona została polowa Msza Święta. Po nabożeństwie odbył się apel pamięci poległych oraz złożenie wieńców i wiązanek na Płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.
Następnie uroczystości przeniosły się do radomskiego skansenu, gdzie kilka tysięcy widzów przyglądało się inscenizacji historycznej "Na polu chwały 1920. Twierdzą nam będzie każdy próg…”. Na terenie muzeum zostały odegrane sceny batalistyczne z udziałem kawalerii oraz piechoty. Duża część scenariusza została oparta na obronie Radzymina w 1920 roku. W widowisku uczestniczyło ponad 100 osób. Wśród uczestników byli młodzi ludzie z radomskich szkół średnich, m.in. z III LO. im. płk. D. Czachowskiego oraz VI LO im. J. Kochanowskiego, harcerze, radomski oddział Związku Strzeleckiego, członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej z Kozienic. Reżyser widowiska, historyk Przemysław Bednarczyk komentował sceny rozgrywane przez grupy rekonstrukcyjne, snując jednocześnie opowieść o wojnie 1920 roku i jej znaczeniu dla Polski i Europy. Widzowie mogli obejrzeć m.in. pododdziały piechoty i kawalerii w mundurach Wojska Polskiego oraz Armii Czerwonej z czasów wojny 1919-1921, broń z tamtej epoki oraz sprzęt wojskowy, w tym zaprzęg artyleryjski, wozy taborowe i taczanki. Na koniec odbyła się defilada oddziałów, a także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Widowiska historyczne organizowane z okazji świąt narodowych, przypominające karty naszej historii stały się już radomską tradycją.