Podczas Niedzieli Palmowej radomski skansen staje się jednym z najbarwniejszych miejsc regionu. Urok wiosennej przyrody i interesujące wystawy wielkanocne sprawiają, że na uroczystości przybywa coraz liczniejsza rzesza turystów i mieszkańców Radomia. Najważniejszą pozycją programu ?Niedzieli Palmowej?jest niezmiennie uroczysta msza święta w drewnianym kościele z XVIII wieku, której towarzyszy poświęcenie palm.
Podczas Niedzieli Palmowej radomski skansen staje się jednym z najbarwniejszych miejsc regionu. Urok wiosennej przyrody i interesujące wystawy wielkanocne sprawiają, że na uroczystości przybywa coraz liczniejsza rzesza turystów i mieszkańców Radomia.
Najważniejszą pozycją programu „Niedzieli Palmowej”jest niezmiennie uroczysta msza święta w drewnianym kościele z XVIII wieku, której towarzyszy poświęcenie palm. W tym roku celebrze przewodniczył rektor radomskiego seminarium ks. Jarosław Wojtkun. Oprawę liturgiczną zapewnili radomscy klerycy. Pasję wg św. Mateusza wykonał seminaryjny chór pod batutą ks. Henryka Ćwieka. Msza św. z radomskiego skansenu kolejny raz była transmitowana przez TVP Polonia.
Po mszy św. procesja z palmami przeszła na muzealne pola uprawne, gdzie zostały osadzone w ziemi duże, kilkumetrowe poświęcone palmy, co zgodnie z ludową tradycją chroni zasiewy i zapewnia urodzajne plony. Podczas Niedzieli Palmowej wyłonieni zostali laureaci konkursu dla dzieci i młodzieży na tradycyjną palmę wielkanocną. Na kiermaszu rękodzieła ludowego, można było kupić pisanki, koszyczki, serwety i inne wielkanocne "akcesoria". W "chałupie z Trzemchy" odbyły się warsztaty wykonywania pisanek. Stałe ekspozycje wnętrz muzealnych uzupełniono elementami wystroju świątecznego, które przybliżają zwiedzającym przygotowania do świąt i ich obchody na wsi. Aranżacje prezentują wiele świątecznych atrybutów, jak chociażby znane współcześnie palmy i kraszanki, ale i zapomniane kołatki czy kłodę popielcową.