Od czwartku do niedzieli 27 listopada b.r. w Warszawie trwało święto miłośników książki historycznej.
Od czwartku do niedzieli 27 listopada b.r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie trwało święto miłośników książki historycznej. Podczas inauguracyjnej gali, po raz 22, wręczone zostały Nagrody KLIO, laury za najlepsze książki historyczne wydane w latach 2015-2016. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: autorskiej i monografii naukowej, edytorskiej oraz w kategorii varsaviana. Za najlepszą książkę w pierwszej kategorii uznano opracowanie Zbigniewa Ogonowskiego Socynianizm. Dzieje. Poglądy. Oddziaływanie. W kategorii edytorskiej przyznano sześć równorzędnych wyróżnień, jury nie wyłoniło też jednej zwycięskiej książki, poświęconej dziejom lub kulturze Warszawy. Wszyscy autorzy nominowani w tej kategorii otrzymali równorzędne nagrody.
W targach wzięło udział ponad 200 wystawców, w tym wydawców z imponującym dorobkiem, jak: Bellona, Wydawnictwo Naukowe PWN, Arkady, Iskry, Książka
i Wiedza, BOSZ, oraz mniejsze i nowo powstałe oficyny. Własne publikacje zaprezentowało 40 polskich muzeów, większość z nich na stoisku zbiorczym Stowarzyszenia Muzealników Polskich, w ramach VII Salonu Książki Muzealnej, w którym od kilku lat uczestniczy również Muzeum Wsi Radomskiej. Po raz piąty na Targach gościli przedstawiciele bibliotek w ramach Salonu Bibliotek. Nowością XXV Targów Książki Historycznej był udział wydawców z Ukrainy.
Targom towarzyszyły liczne spotkania autorskie, panele dyskusyjne, konferencje, lekcje muzealne oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych. Organizatorem targów jest Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundacja Historia i Kultura. Honorowy patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda.