Rzeźbiarze z Przysuchy
Zajmują się wykonywaniem rzeźb w drewnie. Zdzisław Bałtowski, z wykształcenia kierowca, obecnie utrzymuje się z renty chorobowej. Uzdolnienia artystyczne przejawiał już w dzieciństwie. Jest samoukiem. Swoje pierwsze prace rzeźbiarskie wykonywał w kostkach szarego mydła, gipsu, kawałkach kory, następnie w drewnie lipowym. W okresie intensywnej pracy zawodowej nie wykonywał rzeźb. W 1996 r. z powodu choroby przestał pracować, pod wpływem żony, jej własnych prac artystycznych, sam powrócił do zainteresowań z dzieciństwa, ponownie zajął się rzeźbiarstwem. Swoje pierwsze prace przeznaczył jako prezenty gwiazdkowe dla rodziny. Obecnie wykonuje najczęściej prace o tematyce sakralnej: postacie Chrystusa Ukrzyżowanego, Matki Boskiej, przedstawienie Ostatniej Wieczerzy (płaskorzeźba). Rzeźbi w drenie lipowym, prace pozostawia w naturalnym wybarwieniu, rzadko stosuje bejcowanie, drewno zabezpiecza woskowaniem.
Odbiorcami prac Z. Bałtowskiego jest jego najbliższe środowisko, mieszkańcy Przysuchy, którzy są częstymi nabywcami rzeźb (sprzedawane w sklepie Weritas). Wiele prac wykonuje na rzecz parafii Miłosierdzia Bożego w Przysusze (od 1999 r. krzyże i figury Chrystusa; dla uczestników Misji, za namową ks. Proboszcza Sławomira Grzegorczyka wykonał dla tego kościoła Krucyfiks i symboliczną różę do ołtarza Matki Boskiej). Wykonane przez niego krzyże znalazły się w szkole podstawowej na Osiedlu Południe. Wykonał także rzeźbę Matki Boskiej do przydrożnej kapliczki.
Barbara Bałtowska z zawodu krawcowa, obecnie pracuje jako opiekunka dzieci w świetlicy szkolnej, instruktorka w ośrodku wychowawczym przy Kościele Miłosierdzia Bożego w Przysusze oraz
w programach Stowarzyszenia „Opoka”. Jest wykonawczynią rzeźb w drewnie, wykonuje przedstawienia aniołów. Swoje prace wykonuje w drewnie lipowym, figurki wycina według kilku formatów, różnicuje je rytowaniem, polichromią i naklejankami o jarmarcznym charakterze. Nabywców na prace znajduje w środowisku miejscowym, sprzedaje je w sklepach z upominkami, w Weritasie.
Państwo Bałtowscy wystawiają swoje prace na kiermaszach „sztuki ludowej” (tak też je określają), podczas m.in. „Dni Kolbergowskich” oraz podobnych imprez w Radomiu, Szydłowcu.